Teatr EkoStudio

DZIADY cz. II

DZIADY cz. II
Adama Mickiewicza

Część II "Dziadów" to obrzęd, który ukazuje wierzenia i praktyki naszych praojców. Wiara w zaświaty, chęć rozmawiania z duchami naszych przodków, pozostała do dnia dzisiejszego w zmienionej już formie i nadal ekscytuje kolejne pokolenia.

Mickiewiczowskie DZIADY to sztuka, która pokazuje nasze dążenia tu na ziemi, jak i głosy zza światów, które poprzez swoje wcześniejsze, doczesne życie nie mogą osiągnąć wymarzonego spokoju. Uświadamia nam, że życie to tylko chwila, którą musimy dobrze i uczciwie wykorzystać.

Pokazanie DZIADÓW we współczesnej formie thrillera, pobudza wyobraźnię współczesnego widza i nadaje inny, głębszy sens sztuki.

Występują:
Małgorzata Szczerbowska, Mirosław Bednarek, Jacek Dzisiewicz, Andrzej Jakubczyk, Waldemar Kotas, Przemek Czernik

Reżyseria i muzyka– Andrzej Czernik
Kostiumy - Małgorzata Kowalcze
Kompozycja świateł - Grzegorz Cwalina

Asystent reżysera - Katarzyna Gatner
Realizacja dźwięku - Daniel Jaskuła
Realizacja światła - Wojciech Gieroń

Fragmnet recenzji:

*W inscenizacji II części Mickiewiczowskich "Dziadów" w reżyserii Andrzeja Czernika nie ma kaplicy i wiejskiej gromady, która pod wodzą Guślarza przyszła odprawić pogański obrzęd przywoływania duchów. Sceneria jest współczesna - jakaś dobrze już rozkręcona elegancka impreza towarzyska, której paru uczestników, przed zbliżającą się północą, postanawia oto urządzić seans spirytystyczny. Przywoływane duchy "nawiedzają" kolejnych uczestników seansu i przez nich przemawiają. *

""Dziady" jako thriller"
IKA
Nowa Trybuna Opolska nr 248/22.10.09