Teatr EkoStudio

WIANKI 2010 czyli Opolska Noc Świętojańska

Widowisko WIANKI 2010 w wykonaniu teatru Ekostudio to spektakl, który ma przybliżyć mieszkańcom Opola tradycję Nocy Świętojańskiej - zabawy ludowej, walki dobra ze złem, jak i zwyczaj puszczania wianków na wodę.
Widowisko rozpoczęło się od dźwięków z kosmosu z punktu, z którego zaczęło się życie. Pojawienie się wielkich postaci walczących na wałach rzeki Odry dały początek walki dobra ze złem. Ogień pojawiający się nad wodą rozpalił dwa ogniska, wokół których tańczyły panny ubrane w białe stroje z wiankami na głowach i w końcowej fazie widowiska, przy śpiewach świętojańskich w wykonaniu chóru OPOLE, zostały puszczone wianki na wodę. Symbol poszukiwania miłości i nadziei na szczęśliwe życie. Było to pierwsze tak duże widowisko nad rzeka Odrą w Noc świętojańską. Na drugiej stronie rzeki Odry grała orkiestra dęta, która wprowadziła widzów we wspólna zabawę, która zawsze towarzyszyła Nocy Świętojańskiej

W widowisku uczestniczyło 80 wykonawców. Ogółem przy tworzeniu tego przedstawienia pracowało 90 osób.
24 czerwca 2010 r. widowisko WIANKI 2010, które rozpoczęło się o godzinie 22:00 obejrzało około 1000 mieszkańców Opola a także widzów, którzy przyjechali do naszego miasta specjalnie aby obejrzeć ten spektakl.

Zdjęcia w wykonaniu Witolda Chojnackiego